1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AVprozaik [17]
3 years ago
13

Mr.mathis owes $269 on a auto loan. write an integer to represent this situation

Mathematics
1 answer:
Bogdan [553]3 years ago
4 0
He has -269 dollars available, symbolizing he is in debt.
You might be interested in
the temperature at noon is -4F. the temperature at 6:00pm is -12. what is difference between noon and 6:00pm temperature
uysha [10]

Answer:

8 degrees Fahrenheit

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Need help asap <br> Question 6
marta [7]

Answer:

AC=30

BD=30

BE=15

AB=27

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
The diagram below is divided into equal parts. Which shows the ratio of unshaded section to shaded sections
xxTIMURxx [149]

Answer:

<u>its D</u>

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
An artist is creating a triangular sculpture and plans to balance the sculpture on a tripod. The tripod will be connected to a p
Feliz [49]

Answer: 40 feet

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
A 4-pound bag of carrots costs $2.48. What is the unit price? *
ahrayia [7]

Answer:

0.62 cents per pound

Step-by-step explanation:

2.48/4

to find price per pound which is the unit price

2.48/4=0.62

brainliest appreciated

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Distributive property the answer to 3(t-2)
    7·1 answer
  • What is the solution to y-2x=3 &amp; 3x-2y=5
    14·1 answer
  • Read the following sentences from "The Third Bank of the River."
    7·1 answer
  • Need the Aswer for 622g+8kg im in 3rd grade
    13·2 answers
  • I NEED HELP ASAP ! :)
    14·2 answers
  • find 3 positive consecutive integers such that the product of the first and the third integer is 17 more than three times the se
    6·1 answer
  • What expression represents the profit, and what is the profit if 240 cell phones are sold?
    8·1 answer
  • 6. What equation would you use to solve for x?*
    8·1 answer
  • The recipe calls for 2 2/4 but jams only have 1/4 how many cups do jams need to measure out 2 2/4 cups of raisins
    11·1 answer
  • The video streaming service that you want to use is represented with the equation
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!