Answer:
x = -5
Step-by-step explanation:
3+X=-2
Subtract 3 from each side
3-3+X=-2-3
x = -5
Answer:
70
Step-by-step explanation:
Answer:
6.39
Step-by-step explanation:
divide the total cost by the total amount of the item for the unit price:
38.34/6=6.39