Answer:
Step-by-step explanation:
3.6
To find the cost per pound of rice, we can divide.
10 / 24 ≈ $0.42
A pound of rice approximately costs $0.42
Best of Luck!
Answer:
8 inches
Step-by-step explanation:
Let w be the width of rectangle B.
Since, both rectangles are similar.
Therefore, corresponding lengths and widths of rectangles A and B will be in proportion.

You will pay $292.5 for a item with original price of $390 when discounted 25%. In this example, if you buy an item at $390 with 25% discount, you will pay 390 - 97.5 = 292.5 dollars
Answer:
a buenoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Step-by-step explanation:
a buenoooooooooooooooooooooooooooooooooooo