The answer is B because I did the math
First, look at the x axis (this is the one labeled Minutes Used per month)
Find the number 40, then look at where the lines meet on that line. The red line for Plan B it’s at 8 dollars. The blue line for Plan A is at 4 dollars.
Plan B costs more.
To find the difference, subtract 4 from 8.
$8 - $4 = $4
Plan B costs 4 dollars more than Plan A.
If you have any further questions feel free to ask.
Hope this helps.
= (x^18y^24)/(x^2y^2)
Simplified = x^16y^22
The last answer is correct (x^16y^22)
Hey there!
<span>There is 32 oz per qt. 2qts=64oz. Divide 64 by 6. </span><span> 6 goes evenly into 64 10 times with a remainder. So the answer is 10 glasses.
</span>
Hope this helps!