What is the net of the shape? I would say a ball, or a cylinder.
5) y=5 11/15
6) w=8.8
7) n= - 5 3/4
Each ouch would be 0.24 cents I believe? Because I got a bunch of numbers and started x it by 16. So 0.24 cents times 16 ounces equals $3.84. Therefore the cost of a ounce of flour would be 0.24 cents.
Hope this helps..
Answer: A
<u>Step-by-step explanation:</u>
f(x) = 4x² - 5x + 3
<u> - g(x)</u> = <u> 2x - 7 </u>
f(x)-g(x) = 4x² - 3x - 4