Answer:
14
Step-by-step explanation:
40 plus 2 is 42
42 divided by 3 is 14
Answer:
$442.1 per month
Step-by-step explanation:
Lilly took 80/20 mortgage to buy house costing $ 100000
80% × 100000 = 80000 for the first at 4.75%
80000 × 4.75% = 80000 × 0.0475 = $ 3800 as interest per year,
20% × 100000 = 20000 for the second mortgage
20000 × 7.525% = 20000 × 0.07525 = 1505 as interest per year
add the first interest and the second interest
3800 + 1505 = 5305
divide the answer by 12 months to find the monthly payment
5305 / 12 = $442.1 per month
You know that $74.92 is the total, and you need to know how much of that total was split between 4 cousins. So that means you have to divide 74.92 by 4. This gives you $18.73.
Hope this helped! ;)
920 +(-559) +(-100) +(-441) +(175) +(-139)
=-144
The answer is E
Answer:
$25.40
Step-by-step explanation:
Find the unit price. So what you do is just divide 304.80 by 12 to get the price of one which comes out to be $25.40