Answer:
here's your answer in the given picture
Hey there! :) The answer to your question is $12 per pound. To find a unit rate you divide $60/5= $12. To double-check, 1 pound is $12, 2 pounds is $24, 3 pounds is $36, 4 pounds is $48, and lastly 5 pounds is $60. I hope you have a great day, and keep smiling! :D Also hoped I helped! ;)
b= 227 so yea your welcome you can do the rest sorry
Step-by-step explanation:
908÷5= b or 227
Answer: D
Explanation: To find the area of a square you square the radius and multiply it by pi or 3.14