1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Komok [63]
2 years ago
11

Which table represents a function that does not have a constant rate of change ?

Mathematics
2 answers:
Stella [2.4K]2 years ago
5 0
I believe D all the other answers increase at a steady rate so d would be your only reasonable choice
EleoNora [17]2 years ago
4 0

Answer:

I believe D.

Step-by-step explanation:

All the other tables increase at a stady rate but D doesn't.

You might be interested in
Define powers provide an example of power with an exponent of 2
shtirl [24]
Well not sure what you are asking, but If it is what I think it is, it would go like this: 
          2 
(9^2)

Then the answer should be 

9^4 since we multiply the exponents. 

If you mean this...

3^2....It would be same as 3 x 3 which we should know is equal to nine. 

Hope I helped! (Be sure to thank me!)
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find perimeter pt4 brainliest
Irina18 [472]
Perimeter= X + Y + W. Perimeter is the sum of all sides
8 0
2 years ago
????????????????????????
Nesterboy [21]

One is 17.22 and the other is simply 2.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
There are two less nickels than dimes, and as many quarters, as nickels and dimes together. The total amount of money is $5.25.
katen-ka-za [31]
N=d-2
q=n+d =>q=(d-2)=q=2d-2
25q+5n+10d=525
replace q and n with d
25(2d-2) +5(d-2)+10d=525
50d-50+5d-10+10d=525
65d=585
d=9
n=7
q=16

3 0
2 years ago
Which equation can be used to represent "three minus the difference of a number and one equals one-half of the difference of thr
NNADVOKAT [17]
<span>3 – (n – 1) = 1/2(3n – 4)

</span>
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The Naturally Made Bath and Body store pays $550 a month for rent and utilities. The average cost for its products to be manufac
    11·2 answers
  • What is the value of s in the equation 3r=10+5s when r=10
    8·2 answers
  • HELP QUICKLY PLEASE!!!!!!!!!!!!!
    6·1 answer
  • How would you describe the relationship between the real zeros and x-intercepts of the function y=log4(x-2)
    10·2 answers
  • this week maddie worked 2 1/2 hours on monday, 2 2/3 hours on tuesday and 3 1/4 hours on wednesday. how many more hours will mad
    14·1 answer
  • Can you answer this?
    14·1 answer
  • What is the constant term of -3x^4-7x+2
    13·1 answer
  • Find the surface area of a rectangular prism with base 4 m by 5 m and height 8 m.
    15·2 answers
  • The local Deli is selling 1.5 bags of ice for $9.75. What is the unit price?
    10·1 answer
  • Name the property used in each step.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!