Answer:
C
Step-by-step explanation:
The function multiplies by 8 so 6 would be 48 and 10 would be 80.
Have a great day!
The misused form but it is really the mean the arithmetical form of mean
Answer: Unit price = 0.2 per ounce
Step-by-step explanation:
What we were given;
Product price = $4
Quantity of product = 20 ounce
To get the unit price of the strawberry jam,
We simply devide the product price by the quantity of the product
Therefore;
Unit price = 4 / 20
Unit price = 0.2 per ounce
Answer: A
Step-by-step explanation: A is the best answer becauuse your whole refrigerator is covered.
4,819.99