1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
babunello [35]
3 years ago
8

GUys help me with this one!! is it b?

Mathematics
2 answers:
Dafna11 [192]3 years ago
8 0
Yes i believe the answer is B !! hope i helped
Elden [556K]3 years ago
6 0

Answer:

yes dude

Step-by-step explanation:

applying the formula for Time interms of speed and distance

You might be interested in
Risniel has 7 dogs. Danishka has 2 dogs. How many more dogs does Danishka have than Risniel?
alukav5142 [94]
14 beacause your multiplying 7x2 wich is 14
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Hector must find the sum of 50+83+50 by using mental math. Which property allows Hector to simplify the equation to 50+83+50 and
GenaCL600 [577]
I'm pretty sure it's commutative.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
To qualify as a contestant in a race, a runner has to be in the fastest 16% of all applicants. The running times are normally di
adell [148]
It is within 5 minutes ahead or behind 5 minutes of 64 minutes because deviantion means a different face value than the original hope this helps
if i had some answer choices i could give you the exact answer but here is my best answer for you.

4 0
3 years ago
1. Find 3 prime factorization of the number 68.
n200080 [17]
1x68
2x34
4x17
Hope that helps
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 6-pound bag of wheat costs $47.04. What is the price per ounce?
Lena [83]

Answer:

$0.49

Step-by-step explanation:

Using the conversion

1 pound = 16 ounces , then

6 pounds = 6 × 16 = 96 ounces, thus

cost of 1 ounce = \frac{47.04}{96} = $0.49

4 0
2 years ago
Other questions:
  • From a point 80 feet in front of a library, the angles of elevation to the base of a flagpole, and to the top of the flag are 22
    6·2 answers
  • Stacy hits the jackpot one day at the gumball machine. She puts in a quarter and gets 444 gumballs rather than 111. The radius o
    9·1 answer
  • Could use some help!
    5·1 answer
  • Marta can vacuum the house in 30 min. It takes her daughter 45 min to vacuum the house. How long would it take them if they
    8·1 answer
  • A container contains balls numbered from 1 through 55. A ball is drawn randomly and replaced. Then a second ball is drawn random
    14·1 answer
  • 20-2x<10 bagaimana caranya
    5·1 answer
  • Two parallelogram-shaped pieces of tile have the same area. One has a base of 20 centimeters and a height of 15 centimeters. The
    5·1 answer
  • 6-2(x+6)=3x+4 <br><br><br> ...............................
    6·1 answer
  • If n=11 what is p pls help me
    15·1 answer
  • Help an someone help​
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!