2.4cm is the tangent of A
Answer:
4u+3
Step-by-step explanation: 8/1*1/2= 8/2=4u
8/1*3/4= 24/8=3
The square root of 3.24 is 1.8
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
They would cost $8.75. If you take out 30% from the original price, that is how much they would be.