The correct option is the second one y<=1/2x+3
What do you need what is the question
Answer:
To find the cost per yard, divide the cost by the amount:
p: 6.25 / 6.5 = 0.96 --> The cost per yard is $0.96
r: 3 /4 = 0.75 --> The cost per yard is $0.75
b: 8.1 /8.5 = 0.95 --> The cost per yard is $0.95
s: 7.2 / 6 = 1.2 --> The cost per yard is $1.20
In order from cheapest to most expensive:
Red
Brown
Purple
Silver
You got this you can do it I don’t know the answer but I hope you find someone who does(:
Answer:
it will go up as all the groups will be removed from lower side reducing it's weights