Answer:
B.) There were 15 more questions on the test than the last test.
Step-by-step explanation:
Unit price:
$3.03 for a gallon of gass
$0.05 per ounce of soap
$0.75 per bag of popcorn
Not a Unit Price:
$20 for 5 books
$33.00 for 2 avocadoes
hoped that helped
Answer:
105 min
Step-by-step explanation:
60 minutes ÷ 4 miles= 15 minutes per mile
15min per mile x 7 miles = 105 minutes
Answer:
24 Years
Step-by-step explanation:
Rule of 72 is an approximation that you can use to estimate the time it will take for something to double in value at a compound rate of interest
use the following equation
72/(i*100)
we have
72/(.03*100)
72/3=24