Answer:

Step-by-step explanation:
A = 30° and r = 12







.
Happy to help :)
Cost per kg=(total cost)/(total kg)
total cost
coconut juice: 2kg, at $5/kg, so 5*2=$10
coconut milk: 8kg, at $3/kb, so 8*3=$24
total cost=10+24=$34
total kg=2+8=10
cost per kg=$34/10kg=$3.40per kg
Your answer would be: <em>693.</em>
Explanation:
When finding the area in a problem use <em>L×W×H</em>.
That being said, you now have to multiply the <em>L×W×H</em> (7x9x11)
7 × 9 × 11 = <em>693</em>
So the answer would be <em>693</em> because, if you are finding an area you use <em>L×W×H</em> to find your area.
Answer:
b is equal to negative a and a is also equal to negative b
Step-by-step explanation: