I'm not 100% sure, but I'm pretty sure it's 1/12, 1/12, 1/12, 1/12
In the bag there’s is 5 blue and only 2 green she is most likely gonna pick blue. Who would even want to know that
Answer:
24p
Step-by-step explanation:
£1 - £0.52 = £0.48 ← cost of 2 oranges
cost of 1 orange = £0.48 ÷ 2 = £0.24
-4x +12 -12 = -4 -12
-4x = -16
x = 4