1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alecsey [184]
3 years ago
7

Someone please help meee :/

Mathematics
2 answers:
matrenka [14]3 years ago
8 0

Answer:

234.32

Step-by-step explanation:

qwelly [4]3 years ago
3 0
234.32 is the answer :)
You might be interested in
200 divided by 5.50 is what because if one hour is 5.50 and you need 200 how many hours do you work
Phoenix [80]

Answer:

if you divided 200 by 5.50 the answer will be 36.3636363636

8 0
2 years ago
Best one gets brainly :D
Inessa05 [86]

Answer:

The first and the second equation is flipped... meaning you have to switch their places

Step-by-step explanation:

I think I did this before so good luck...

4 0
2 years ago
8 batteries cost £3.99 how much does 1 cost
NemiM [27]

Answer:

1 battery cost .49875 cents, but .50 rounded

Step-by-step explanation:

Divide 3.99 by 8 and you will get .49875

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Identify the polynomial.
Alexxandr [17]

Answer:

it's a trinomial

7 0
2 years ago
The cost of a ticket increases by 10% to £18.15<br> Work out the original cost.
Licemer1 [7]

Answer:

£16.50

Step-by-step explanation:

x \times (1+\frac{10}{100} )=18.15

x \times \frac{110}{100} =18.15

\frac{110}{100} x=18.15

1.1x=18.15

\frac{1.1x}{1.1}=\frac{18.15}{1.1}

x=16.5

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Select all choices which could lead to a biased result.
    15·2 answers
  • What is the equation of a line that passes through the point?
    6·1 answer
  • Multiplicative inverse of 21/49​
    15·1 answer
  • Help plz !!!! I don’t know it
    11·2 answers
  • 5. Cooking oil costs $5.89/kg. How much oil is there if the total cost is<br> $17.92?
    10·1 answer
  • Ds
    11·1 answer
  • If Store A sells 24 for $6.50, What is the unit price for store A?
    11·1 answer
  • 60 points Math<br> Question 2 of 10<br> Select the two values of x that are roots of this equation.
    7·2 answers
  • Which of the functions graphed below is continuous?
    7·1 answer
  • &lt; Which 2 ways could Bruna find the best paying job? Choose 2 answers: A B C D Find the least dollars paid per hour worked. F
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!