Multiply the cost, 120, by 0.07
you will get 8.4
Janet will pay $8.40 in sales tax
Answer:
1 a
2 b
3 c
4 d
Step-by-step explanation:
1b
2d
3c
4a
Answer:
The 64 ounce jug of milk costs $0.010 more per ounce than the 128 ounce jug of milk/
Step-by-step explanation:
3.20/128=$0.025 per ounce jug of milk
2.24/64=$0.035 per ounce jug of milk
0.035 - 0.025 = .010
It would be A=18 because of the equation a^2+b^2=c^2.
Answer:
26 1/2
Step-by-step explanation:
convert 4 5/12 into 53/12
multiply 53/12 by 6 to get 53/2
turn 53/2 into a mixed number = 26 1/2