1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
scZoUnD [109]
3 years ago
12

Whats squareroot of 198 simplified?

Mathematics
2 answers:
xxTIMURxx [149]3 years ago
3 0
14.0 cuz you have to cut it in half
Lemur [1.5K]3 years ago
3 0
The square root of 198 is 14.07124727947029. if I was u I would just put it as 14.07 for shortness
You might be interested in
Increase £600 by 15%?
SIZIF [17.4K]
You will have to multiply 600 by 15%

600 x 0.15 = 90
600 + 90 = 690 Euro
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which points are on the graph .... HELP ASAP
Dmitrij [34]

Answer:

I want to say its (-1,5) but I'm not sure

8 0
3 years ago
Phineas is the lead research scientist in a lab and responsible for ordering supplies and equipment. The lab is out of petri dis
IRINA_888 [86]
Is the question how long would the 185 petri dishes last because if so it would be about 15 days
Hope this helped ;)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
(-2g+7)-(g+11)<br><br> Find the difference! Thanks!
konstantin123 [22]
-2g + 7 - g -11
-3g - 4

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
A 13- ounce package of pistachios costs $5.99. What is the unit rate?
statuscvo [17]
The unit rate is 2.17
5 0
3 years ago
Other questions:
  • The table shows how many miles Brandon has traveled after the specified period of time. Find Brandon's rate in miles per minute
    13·2 answers
  • 12.5% commission on every car sold salesperson sold a car for $17,500 what is the commission earned from the sale round answer t
    12·1 answer
  • Round 534 to the nearest tenth
    7·2 answers
  • Are these fractions equivalent or nonequivalent?<br>xy/4y x/4​
    11·1 answer
  • Ralph sold brownies for $0.99 a piece in order to earn money for baseball cards. If the cards cost $1.35 per pack, and if Ralph
    5·1 answer
  • Which of these quotients is not possible to find?
    8·1 answer
  • The length of the shadow of a tree is 24 feet, the tan P = .7.
    6·1 answer
  • Find the 12th partial sum of <br>∞<br>∑  (-2i-10)<br>i-1
    13·2 answers
  • What is the quotient?<br>36÷6<br>A - 30<br>B –6<br>C 30​
    14·2 answers
  • 1. Vanessa and Renita are having a friendly competition at work. Their job is to unpack boxes. Vanessa has unpacked 3 fewer than
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!