1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
adell [148]
3 years ago
15

Number six please and thanks sm

Mathematics
1 answer:
Luda [366]3 years ago
8 0
I believe the answer is C
You might be interested in
I need help with 1-32 it’s a test help ASAP thanks
Illusion [34]
What’s in it for me will u give me vbucks
5 0
3 years ago
(x + y + 3)(x + y - 4) multiplying polynomials
Yuliya22 [10]
X^2 + 2xy + -x + y^2 + -y + -12
4 0
3 years ago
Victors car is 120 inches long Alison’s car is 5 yards long when you line them up in front of the other how long are they in fee
hichkok12 [17]

Answer:

25ft

Step-by-step explanation:

12 inches = 1 ft. Hence,

120 inches = 10 ft.

Likewise,

1 yard = 3 ft

5 yards = 15 ft

Hence, the length of both cars together is,

10 ft + 15 ft = 25 ft

8 0
2 years ago
Please help me it’s due today and I don’t understand!!!!
nadya68 [22]

Answer:

A and B I believe

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
A scale drawing of a rectangular park is 5 inches wide and 7 inches long. The actual park is 280 yards long. What is the area of
Zepler [3.9K]

Answer:

56,000 yards

Step-by-step explanation:

7 inches → 280 yards

1 inch → 280 ÷ 7 = 40 yards

5 inches → 40 x 5 = 200 yards

Area = 280 x 200 = 56 000 yards

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Nikola buys a bouquet of 8 flowers for $18, how much does 1 flower cost?
    12·2 answers
  • X- 3y= 1<br> -3 - 3y= 15
    13·1 answer
  • Will give BRAINLIEST!!!! Answer fast!!! Jude factored 27x^2 as (20x)(7x). Yasmin factored 27x^2 as (9)(3x^2). Which of them fact
    5·1 answer
  • How is the distributive property used when multiplying two binomials
    10·1 answer
  • What is this answer??
    13·1 answer
  • Calculate how much each size per gram, and circle which gives the best value for money. 250g for $2.30, 400g for &amp;3.40, 1Kg
    8·1 answer
  • Find the angle between u= V51 - 8; and v= 151+x. Round to the nearest tenth of a degree.
    8·1 answer
  • What is the inverse of the logarithmic function f(x)= log2x.
    5·1 answer
  • GIVING AWAY 10 POINTS!!!!!! What is the solution to the system of equations? x = y + 4
    5·1 answer
  • I need help with #8 and #9 Please! :)<br> I will mark as brainliest!
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!