Opposite- 5/8
reciprocal- -8/5
absolute value- 5/8
Answer:
$0.96
Step-by-step explanation:
To find the unit price is to find the price of 1 meter.
9m = $8.64
1 m = 8.64 ÷ 9 = $0.96
1 and 1/4..................................
Answer:
39%
Step-by-step explanation:
thats the anser cuz because um