1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
12345 [234]
2 years ago
13

12+8x10.00000000000000000

Mathematics
1 answer:
geniusboy [140]2 years ago
6 0

Answer:

92

Step-by-step explanation:

10.00000000000000000 is the same as just 10

so through bodmas/bidmas you know thta the multiplication ha sto be done first so 8 x 10 =80

no add the first value.

12+80=92

You might be interested in
Make h the subject of the formula<br><br> t=gh/10
Lera25 [3.4K]
Here, t = gh/10
gh = 10t
h = 10t/g

In short, Your Answer would be 10t / g

Hope this helps!
7 0
3 years ago
the diameterof your bicycle wheel 34 inches .what is its radius?How far will you move in one turn of your wheel ?\
Aleksandr [31]

The radius is 1/2 the diameter so 17 inches. In one turn you will go about 44 inches. The circumference.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Lee sells electronics. He earns a 5% commission on each sale he makes. Write an equation that shows the proportional relationshi
Lera25 [3.4K]

Answer:

The expression to this question is "\bold{(c=0.005)\times d}".

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Simplify 24 - 15 - 3+ 2.6.<br> O A. 30<br> O B. 31<br> O C. 126<br> O D. 15
sveticcg [70]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
3. How many solutions does the system of equations have?
miskamm [114]

Answer:

oof i dont know this

Step-by-step explanation:


5 0
2 years ago
Other questions:
  • Vector u = &lt;11, 12&gt;, v = &lt;-16, 6&gt;, and w = &lt;4, -5&gt;.
    13·1 answer
  • David Howell was shopping for a leather jacket. He found one at the department store that was selling for $395. He learned that
    11·1 answer
  • At Baldwin Hills Market strawberries are $3.99 for 3 lb. What is the unit rate (price per pound)? Please write your answer in th
    6·2 answers
  • To complete a train track, 66 wood ties are needed at one end, and 129 wood ties are needed at the other end. The track builders
    9·2 answers
  • Which statement is Hypothesis?
    13·2 answers
  • 3x + 4y = 5<br> X- 3y = -7<br><br><br> Solve by substitution
    14·1 answer
  • Hank and Debra each one two milking cows. One day, they Milked their cows and compared the amount of milk the cows produced in t
    6·1 answer
  • A circular garden with an inner diameter of 8 meters is surrounded by a walkway of width 2 meters. Find the area of the walkway
    14·1 answer
  • The distance of a golf ball from the hole can be represented by the right side of a parabola with vertex (−1, 8). The ball reach
    6·1 answer
  • Find the length of side BC.<br> Give your answer to 3 significant figures.<br> C<br> A<br> 71°<br> B
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!