1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex17521 [72]
3 years ago
5

Anne Claire earns $12.20 per hour as a veterinary technician. Last week she worked 25.5 hours. What are her total earnings?

Mathematics
2 answers:
guapka [62]3 years ago
6 0

Answer:

I think the answer is 311.1

Step-by-step explanation:

bogdanovich [222]3 years ago
4 0

Answer:

$311.10

Step-by-step explanation:

Anne Claire earns $12.20 per hour. Last week, she worked 25.5 hours.

Multiply the unit rate of pay by the total hours she worked in the pervious week to get her total earnings.

12.20*25.5=311.10

She should have a total earning of $311.10.

Hope this helps.  

You might be interested in
Helppp meeee plsssss
serious [3.7K]
The answer is 176 because 86+86=176
4 0
3 years ago
A bag of 8 apples cost $2.88. What is the cost of one apple
k0ka [10]
You have to use the formula cost over quantity Divide 8 and $2.88 The answer is. 0.36
6 0
3 years ago
Find the volume of the prism in centimeters
Anastasy [175]
The answer would be 75 using the formula v=1/2(a)(c)(h)
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Does this graph represent a function? Why or why not?
Lunna [17]

Answer:

Step-by-step explanation:

B. Yes, because it passes the vertical line test, is the answer.

6 0
2 years ago
Explain why 0.04/3.6 has the same answer as 4/360
lisov135 [29]
Because when you divide you get the same answer or something to do with percents
7 0
3 years ago
Other questions:
  • 191,306 rounded to the nearest thousand
    15·1 answer
  • What is the factorization of the polynomial below?
    15·1 answer
  • I need help asapppp please help mee
    9·2 answers
  • Which grows faster linear or exponential
    9·1 answer
  • Write the coordinates of origin​
    6·2 answers
  • Pls help on number 6!!
    11·1 answer
  • If Sheila can type 531 words in 3 minutes, how many words does she type in 1 minute?
    13·1 answer
  • What is the factored form of 3x+24y?
    5·2 answers
  • In one day a museum collected $1590 from 321 people. The price of admission is $6 for an adult and $4 for a child. How many adul
    12·1 answer
  • A horseback rider travels 2 miles in 12 minutes. At this speed, how long does it take to travel 5 miles?
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!