1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Stolb23 [73]
3 years ago
8

What time is 9 hours and 30 minutes before. 4:25

Mathematics
2 answers:
Pepsi [2]3 years ago
8 0
30\ minutes\ before\ \ \ 4:25\ \ \ is\ \ \ 3:55\\\\3:55\ am\ =\ 15:25\ pm\\\\9\ hours\ before\ \ \ 15:25\ pm\ \ \ is\ \ \ 6:55\ pm
zloy xaker [14]3 years ago
4 0
24h00min - 9h30min = 14h30min
4h25min + 14h30min = 18h55min
<span>It's 18:55</span>
You might be interested in
Which of these questions are equivalent to 1/4
tensa zangetsu [6.8K]
B) 2/8 that’s the answer :p
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
How to add the integers -7 and -5.
Rzqust [24]
-7 + -5
When you add negative, it would be the same as subtracting
Turns into: -7-5
-(7+5) = -12
The solutions is -12
8 0
3 years ago
How would u solve for this
FromTheMoon [43]
How many jersey for the teams don't make no sense
7 0
3 years ago
Determine whether the relation represents a function.
-Dominant- [34]

Answer:

it does not because it would not pass the straight line test

Step-by-step explanation:

sorry if its wrong and btw your cute

6 0
3 years ago
Blueberries contain sugars like glucose. What is the source of carbon for the glucose in blueberries?
Kobotan [32]
<span>B. Carbon dioxide gas in air </span>
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the length of a line segment with endpoints of 19 and –39.
    12·2 answers
  • Which is true regarding the system of equations 6x+2y=46 3x+y=23
    8·1 answer
  • The formula for depreciation is V=P(1-r)t where P is the beginning price of the asset, r is the annual rate of depreciation writ
    12·1 answer
  • A Baker has 4 dozen donuts. If 3/4 of the donuts have cream filling, how many plain donuts does he have?
    9·2 answers
  • Simplify the expression: 2x-5-x-8/x+4
    6·1 answer
  • Find the unit rates: 8 ounces for $0.89? 32 ounces for $2.39?
    7·1 answer
  • HELP: Will Award Brainliest! Simplify 17x - 12 = 114 + 3x
    5·2 answers
  • What breaks 40 into 5 equal pieces?<br><br> a) 1/2<br> b) 2/10<br> c) 2%<br> d)20%
    9·1 answer
  • What coordinate is the dot on?
    6·1 answer
  • Determine whether each of the following sequences are arithmetic, geometric or neither. If arithmetic, state the common differen
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!