1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Zolol [24]
3 years ago
12

P

Mathematics
1 answer:
skad [1K]3 years ago
4 0
The answer is A because if u graph it it would be right
You might be interested in
Plzz help me find the value of x im being timed plz !!
Mamont248 [21]

Answer:

I found it is beside of and next to when

5 0
2 years ago
Ayden is making smoothies. Each smoothie needs 1/4 cups of yogurt. He has 2 1/2 cups of yogurt. How many smoothies can he make?
Mumz [18]

Answer:

Ayden can make 10 smoothies

Step-by-step explanation:

1 cup of yogurt would be equal to four 1/4 cups.

2 cups of yogurt would be equal to eight 1/4 cups.

1/2 cup of yogurt would be equal to two 1/4 cups.

If two cups of yogurt equals eight 1/4 cups and 1/2 cup equals two 1/4, Ayden would be able to make 10 smoothies with the amount he has.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 62 1/2% as a decimal?
babymother [125]

Answer:

62.50 or 0.625

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Return to course
raketka [301]

Answer:

I think

11cm²-5cm²=121+25

and the square root of that will give you 12.08

and that's the answer

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
The atmosphere flows in large convection currents.
OleMash [197]
B. Warm air rises,and cool air sinks.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which is the absolute value function corresponding to the graph with these characteristics?
    8·2 answers
  • What information is missing but is needed to solve this problem?
    7·1 answer
  • A population of deer had 200 individuals. if the population grows by 15% in one year, how many deer will there be the next year
    9·2 answers
  • Which measure of central tendency best describes situation the favorite fruit sold in the cafeteria explain
    14·1 answer
  • A pack of 6 red pens cost £2.76 what is the price per pen
    13·2 answers
  • An equation and the first step in its solution are shown.
    15·2 answers
  • The other letter to the left is X btw PLS HELP
    7·2 answers
  • 16 Which equations represent a relationship where у
    10·1 answer
  • Mr. Brown purchased 5.75 pounds of chicken that cost $2.40 per pound.
    12·1 answer
  • Solve the equation.<br> 30- (x + 5) = 7x-7<br> The solution is x =
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!