1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
love history [14]
3 years ago
7

Use repeated sustraction or a number line to solve​

Mathematics
1 answer:
m_a_m_a [10]3 years ago
5 0

Answer:

Step-by-step explanation: 5

You might be interested in
PLEASE HELP ME! Tysm <3 Have a great day. The Picture is below.
kykrilka [37]

Answer:

1.false

2.false

3.false

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
PROBLEM 1: Looking at different combinations of letters we can decide certain facts. Decide how many different "words" can be fo
UkoKoshka [18]

Answer:

The words from parsley are PAR, YES, RAP, PAY,and SLAP

The words from pepper are PEEP and that is it

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
While completing a multiplication problem I need to know how to do it by associative
Vera_Pavlovna [14]

Associative property Says that you can add or multiply regardless of how the numbers are group

3 0
3 years ago
Mr. Simpson deposits his money in a savings account at the Springfield Bank. Would he earn more money with simple interest or wi
allochka39001 [22]

Answer:

THE ANSWER IS D

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
For which of the following are x=4 and x=-4 solutions?
ELEN [110]

Answer:

2x2 - 5x - 12 = 0.

(2x + 3)(x - 4) = 0.

2x + 3 = 0 or x - 4 = 0.

x = -3/2, or x = 4. I hope this helps

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Another question like the last, please help!!!
    13·1 answer
  • In a sample of 56 eighth graders, 16 chose football As their favorite sport favorite sport. If there are 495 eight graders in th
    8·1 answer
  • Robin purchased 3 1⁄2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?
    12·1 answer
  • Divide (y3 + 1) by ( y -1) ​
    8·1 answer
  • Please solve easy question in photo! Question 1
    12·2 answers
  • In the expression ab, a is called the base and bis called the numerator or<br> power.
    5·1 answer
  • Solve each equation. Show your work or explain your method. Each explanation is worth 2 points. A. 2(x - 3) = 14 b. 12 (x + 10)
    14·1 answer
  • Heather drove at a constant rate. She traveled 162162 miles in 33 hours. How far did Heather travel in 11 hour?
    12·1 answer
  • I NEED HELP ASAP!! I CAN GIVE BRAINLIST!!!
    13·2 answers
  • Is (x + 7) a factor of f(x) = x3 − 3x2 + 2x − 8
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!