Answer:
560 students
Step-by-step explanation:
400x1.4=560
Answer:
Step-by-step explanation:
You should start by
Answer:D
Step-by-step explanation:
Alright. So we have 2 eggs at 2.49 each. That is $4.98. We have .25 pounds cheese priced at $13.40 per pound. 13.40 x .25 = $3.35. Then we have juice at $5.49. If we add those up we get: 4.98+3.35+5.49=$13.82. Then we get $0.75 in change, so if we add $13.82 and 0.75 we get: $14.57
The answer is $14.57.
Brainliest???