1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Yakvenalex [24]
3 years ago
7

Identify the graphed linear equation.

Mathematics
2 answers:
Veseljchak [2.6K]3 years ago
7 0

Answer:

Where is the graph.

Step-by-step explanation:

Where is the graph.

mel-nik [20]3 years ago
3 0
Give me the graph then we can help with this problem
You might be interested in
In isosceles triangle the length of a base is 10 cm and the length of a leg is 13 cm. What is the radius of a circle inscribed i
Sauron [17]

Answer: r=10/3 cm

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Help me on number 10 please.​
LenaWriter [7]

Answer:

9.) B. division

10.) 8

Explanation:

9. Which operation to do first in order of operations?

Answer: Applying BODMAS where:

[B] brackets

[O] order

[D] division

[M] multiplication

[A] addition

[S] subtraction

Maintaining order, division operation is done first. Then multiplication and then addition and so on.

10. Given that N = 48 ÷ 3 × 2

⇒ N = 48 ÷ 3 × 2

⇒ N = 48 ÷ 6

⇒ N = 8

3 0
1 year ago
Read 2 more answers
Please help ASAP! Will give BRAINLIEST! Please read the question THEN answer correctly! No guessing.
wlad13 [49]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the equation in slope-intercept form for the line that passes through the points
LekaFEV [45]

Answer:

d

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
You are choosing between two different cell phone plans. The first plan charges a rate of 23 cents per minute. The second plan c
jenyasd209 [6]

Answer:

357 minutes

Step-by-step explanation:

I subtracted 9 cents/minute from the 23 cents/minute to get 14 cents to get the difference between the two per minute charges.  I then divided the monthly cost of $49.95 by .14 to get 356.79...  So if you used 357 minutes in a month, the second plan would be 3 cents cheaper at $82.08 (.09 x 357= 32.13 + 49.95), vs. the first plan costing $82.11 (.23 x 357).  At 356 minutes the first plan would still be cheaper.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Do two natural numbers always have a gcf
    14·2 answers
  • A rectangular plot of ground is 5 meters longer than it is wide. It's area is 20,000 square meters. What is the deminsion
    6·1 answer
  • What is the value of x in the equation 1,331x3 − 216 = 0?
    6·2 answers
  • You work in a grocery store. How many 1/3 pound bags of coffee can you package from a 15 pound box of loose coffee?​
    13·2 answers
  • Solve for x and then find the measure of ZB
    10·1 answer
  • I know this isn't math but, is anyone willing to answer or help me at least answer this question?
    7·1 answer
  • X-y=−3 slope intercept form
    15·1 answer
  • HELP PLEASE ME WITH BOTH OF THESE
    7·2 answers
  • The circumference of a circle can be found using the formula c=2 pi r.
    7·1 answer
  • Solve for X
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!