1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nikdorinn [45]
3 years ago
13

Help plz 6yd - 2ft 7in

Mathematics
1 answer:
Arlecino [84]3 years ago
6 0
185 in because because becuase i searches it up up yp up up up up up up
You might be interested in
What is are the numbers to P.I.E
Finger [1]

Answer:

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
The history of 100 workers who lost their employment due to technological advances is reviewed. Each worker was given an alterna
Charra [1.4K]

Answer:

no habló inglés friend bye

6 0
2 years ago
Can anyone help me with this please?
Sladkaya [172]

Answer:7yd

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Solve the system of equations: 3x + 6y=6 and 2y - 3x = 6.
weeeeeb [17]

Answer:

x = -1, y = 1.5

Step-by-step explanation:

3x + 6y = 6 -----> x + 2y = 2

-3x + 2y = 6 -----> -3x + 2y = 6

------------------

4x = -4

x = -1, y = 1.5

7 0
1 year ago
(02.03)
RoseWind [281]

Answer:

It's the one under the one you have selected.

Step-by-step explanation:

7:2

14:4

28:8

56:16

Divide the first number by 7 then multiply it by 2.

Example: 56/7=8, 8*2=16 so it's correct.

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which of the following are true statements?
    5·1 answer
  • What does division sentence mean
    14·2 answers
  • Explain why the initial value of any function of the form<br>f(x) = a(b) is equal to a.​
    7·1 answer
  • A hot air balloon climbs, at a 30 degree angle to the ground, to a height of 800 feet. To the nearest tenth of a foot, what grou
    6·1 answer
  • Susie and 5,000 tickets at the Chuck E cheese. what value is 1/10of 5,000
    7·1 answer
  • A student solved this problem and said the answer is 12 pounds. Heather had 6 3/4 pounds of apples. She bought another 5 1/2 pou
    12·2 answers
  • A pack of 6 red pens cost £2.76 what is the price per pen
    13·2 answers
  • How do you get what x=
    7·1 answer
  • Solve the system of linear equations by graphing.
    5·1 answer
  • All items in a clothing store are on sale for the same percentage off the original price.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!