Answer:
270
Step-by-step explanation:
becasue 100 percent of 90 would be 90

so multiply

10% of 120 = 12
12 x 7 = 84
70% = 84
120 x 70 = 8400
8400 / 100 = 84
It’s either showing you that both sides of the equation equal to the same thing or that you can find 70% of 120 by using the steps on the right
465+18 = 483
The fraction was just to throw you off, it's not too hard if you look carefully since you get a whole number from it
Answer:
$11.23
Step-by-step explanation:
To find the unit price divide the price by the product. For example, 12 ounces of juice costs $2.45. You divide $2.45 by 12 ounces. The unit price would be $0.20.
<em>I hope this helped you, if it did more than all the other answers that may be on your question, feel free to give me brainliest, I would really appreciate it.</em>