1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Helga [31]
3 years ago
6

Can someone look my profile

Mathematics
2 answers:
rosijanka [135]3 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

ψ(`∇´)ψ

Vera_Pavlovna [14]3 years ago
3 0

Answer:

yah why

Step-by-step explanation:

You might be interested in
You invested in a CD that gets a simple interest of 1.7% each year. You placed $3000 in the CD and left it for 4 years. How much
Ilya [14]
3,000 at 8% for 5 years. Try this it work for me.
8 0
3 years ago
Zoe is using the figure shown below to prove Pythagorean Theorem using triangle similarity.
Gala2k [10]
The answer is C.Triangle ABC is similar to triangle DBA by the SAS similarity theorem

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Unit rate of 15 pounds in 6 weeks<br><br> Please help me!!! Will mark as brainiest!
erastova [34]
The unit rate is 2.5 pounds a week.
15/6 = 2.5
I hope this helps.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help please it’s homework
Fudgin [204]

Answer:

10. 1/9

11. 1 1/6

12. 1/8

Step-by-step explanation:

10.

He spent 2/3 of 1/6 of the day.

In math, "of" means multiplication, so 2/3 of 1/6 means 2/3 * 1/6.

2/3 * 1/6 = 2/18 = 1/9

He spent 1/9 of the day adding mulch.

11.

He spent 2/3 of 1 3/4 hours.

In math, "of" means multiplication, so 2/3 of 1 3/4 means 2/3 * 1 3/4.

2/3 * 1 3/4 = 2/3 * 7/4 = 14/12 = 7/6 = 1 1/6

He spent 1 1/6 hours working on the project.

12.

She planted 1/6 of 3/4 of the area.

In math, "of" means multiplication, so 1/6 of 3/4 means 1/6 * 3/4.

1/6 * 3/4 = 3/24 = 1/8

She planted carrots in 1/8 of the garden.

3 0
3 years ago
What is -2•3x simplified?
Dmitriy789 [7]

Answer:

Multiply  

3  by  − 2 =− 6 x

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • A pharmaceutical saleswoman earns a base pay of $42,500 per year and a commission of 13% of all sales made. If she sold $39,800
    15·1 answer
  • Please help which property is illustrated by this example (3 . 2) . 6 = 3 . (2 . 6)
    11·1 answer
  • Find the unit rate for 306 miles in 10 hours. A. 00.3 miles/hour B. 30.6 miles/hour C. 306 miles/hour D.3,060 miles/hour
    12·2 answers
  • Vicky made some purchases at the sunflower market. she bought strawberries for $3.50, carrots for $2.25 and a bouquet of flowers
    8·2 answers
  • What value of x makes the equation true?<br> x+41=-90<br><br> i need help
    9·1 answer
  • Simplify the following expression
    13·2 answers
  • Simplify 5- (-2x – 7)
    9·2 answers
  • 3÷ 1/2 1÷1/4 1/2÷2 1/3=4 2÷ 1/6 1/4÷3​
    9·1 answer
  • What is the answer????
    10·2 answers
  • Pls help me im so not smart lol
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!