1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kolbaska11 [484]
3 years ago
12

Please help. so confused on this one​

Mathematics
1 answer:
Sladkaya [172]3 years ago
3 0

Answer:

n - 3 >= 10

n >= 13

the answer is b

You might be interested in
A.756<br> b.936<br> c.1,008<br> d.1,080<br> HELLLPPPPP
luda_lava [24]

Answer:

936 is the correct option

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
In March, Audrey planted a tomato plant that was 11.25 inches tall. It grew 7.6 inches taller by July. How tall was the tomato s
m_a_m_a [10]
18.85 inches tall I believe. Tell me if am wrong
3 0
2 years ago
Find each quotient using long division 676 ÷ 13 (need the full thing fast lol)
ra1l [238]

Answer:

Step-by-step explanation:

Ok then "cracks knuckles" heres an image of the division! hope it helps.

3 0
1 year ago
Ben needs to buy orange juice. He can buy 64 fl oz at the grocery store for $2.00, or he can buy 256 fl oz at the wholesale club
maw [93]
2. unit price = $ ÷ oz 
<span>a) 64 fl oz for $2 = 2/64 ≈ $0.031 per ounce </span>
<span>b) 256 fl oz for $7.5 = 7.5/256 = $0.029 per ounce </span>
<span>c) buy wholesale because 0.029 < 0.031 </span>

<span>3. unit rate means 1 for the miles </span>
<span>3/10 in ÷ 7/8 mi </span>
<span>= 12/35 inches per mile ...</span>
8 0
3 years ago
–4r − 10r + –5 = –19
defon

Answer:

r=1

Step-by-step explanation:

-4 r -10r + -5= -19

-4r + (-10r) + -5=-19

-14r+ -5 = -19

-14r + -5 +5= -19+5

-14r= -14

r=1

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Is -13 an integer or rational number
    11·1 answer
  • Which equation has x=-6 as the solution? A-logx36=2. B-log3(2x-9)=3. C-log3 216=x. D-log3(-2x-3)=2
    15·1 answer
  • The vista Marina rents boats for $25 per hour. In addition to the rental fee, there is a $12 charge for fuel. Is the number of h
    7·2 answers
  • TOO Roberto<br> 05.03 MC)What is the area, in square units, of the polygon shown here?
    15·1 answer
  • Solve for x 3x^2-21x+3=0
    11·1 answer
  • Kylie invested $7,800 in an account paying an interest rate of 2.6% compounded
    14·1 answer
  • An item costs $4 before tax<br>and $4.32 after sales tax.<br>What is the sales tax rate?​
    11·2 answers
  • -5m-9/n+5 + -8m+8/n+5
    11·1 answer
  • Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​
    5·2 answers
  • Helpppppppppppppppppp pleaseeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!