-7x^2-2x^2 = -9x^2 yea yea yea
yup and your going to jail :)
━━━━━━━☆☆━━━━━━━
▹ Answer
<em>$1.30</em>
<em></em>
▹ Step-by-Step Explanation
To find the price per pound, you have to divide the total amount of money by the amount of pounds:
$7.80/6 lbs = $1.30
Hope this helps!
CloutAnswers ❁
━━━━━━━☆☆━━━━━━━
To get the simple interest, we must use the formula: I= (p)(r )( t)
So, in this one we need to multiply $900x18x9.% and the answer will be $128.25. This is the amount of interest they are going to pay per year.
♫ - - - - - - - - - - - - - - - ~Hello There!~ - - - - - - - - - - - - - - - ♫
➷ A variable is an unknown number that is represented by a letter, for example, x.
It is usually found in an algebraic expression.
✽
➶ Hope This Helps You!
➶ Good Luck (:
➶ Have A Great Day ^-^
TROLLER