1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Natalka [10]
4 years ago
11

PLEASE ANSWER ASAP I WILL MARK BRAINLY

Mathematics
2 answers:
AURORKA [14]4 years ago
8 0

Answer:

first and third

Step-by-step explanation:

Emma used the product instead of the quotient and forgot the parentheses in x-4.5

bogdanovich [222]4 years ago
4 0

Answer:

its gonna be the first one aswell as the third

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Keith decided to look for at new and used trucks. Keith found a truck for 45000 dollars. Typically a used truck goes for 40% of
Bond [772]

Answer:

A Used Truck Would Go For Around $18,000

Step-by-step explanation:

A used truck would go for around $18,000.

    The reason a used truck would go for around $18,000 dollars is because if a new truck costed $45,000, and a used truck usually goes for around 40% of that, all you have to do is multiply 45,000 by .40 to get 40% of 45,000.

    So, in conclusion, a used truck would cost about $18,000 because 40% of $45,000 is $18,000.

7 0
4 years ago
Find the value of x in the triangle.<br> to<br> to
gizmo_the_mogwai [7]

Answer:

45 and 45

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Helppp please! ill give brainliest!
Ket [755]

Answer:

i dont know to be honest

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
How to find the measure of 2 supplementary angles if the differences in the measures of the angles is 102 degrees?
uysha [10]
You would do 180 - 102 to find the answer
7 0
3 years ago
What's 26% of 600, I will give brainiest
Scrat [10]

Answer:

156

Step-by-step explanation:

Write 26% as

26

100

Since, finding the fraction of a number is same as multiplying the fraction with the number, we have

26

100

of 600 =

26

100

× 600

Therefore, the answer is 156

If you are using a calculator, simply enter 26÷100×600 which will give you 156 as the answer.

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Which statement best describes the polynomial? 13y8 -4y7 +3y
    13·2 answers
  • What is the unit rate for 5 pounds of lunch meat for $42.50?A. $5.31 per poundB. $6.50 per poundC. $7.25 per poundD. $8.50 per p
    7·2 answers
  • Is a point a solution
    7·1 answer
  • Which expression is equivalent to: 1/3
    14·1 answer
  • At a sale, dresses were sold for $34 each. This price was 85% of a dress's original
    12·1 answer
  • According to insurance records a car with a certain protection system will be recovered 8787​% of the time. find the probability
    10·1 answer
  • Help me please thanks
    8·1 answer
  • Mr. Woods had $840. He spent 3/7 of his money in a lawn mower. He spent 1/8 of the remaining money on a gift for his wife. how m
    13·2 answers
  • a climbing gym charges 10$ to climb each day a pair of climbing shoes cost 84$ it costs $169 to buy 6 days of climbing one pair
    11·2 answers
  • 9x3^15 can be written as 3^n. What is the value of n​
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!