4.80/(3/4) = 6.4 per pound
8.2 * 6.4 = $52.48
Solution: $52.48 for 8.2 pounds
Answer:
i believe a=105, b=29, and c=45
Answer....31.5
Because
there was 2 boxes each boy had 15 so 15+15=35
90% of 35 is 31.5
Answer:
y= 2x+1
Step-by-step explanation:
m= the slope of the line y2-y1 over x2-x1
b= the y-intersection (there the line touches the y axis