Answer:
0.7
Step-by-step explanation:
I divided 4 by 6
0.6666666666666...
Simplify to 0.7
Answer:
50 Days
Step-by-step explanation:
I'm not sure what the unit "p" is, but I believe it is pennies so. $40/0.80 gives you 50 which is the amount of days it would take for you to get to $40 if you receive 80 cents a day
What do if we get to do something for a
Hi there! The answer is about 23%
First we need to find the total amount of buttered popcorn sold. This is 182 + 140 + 97 = 419 buckets.
To find the percentage of the buttered popcorn buckets that were large, we use the following formula:

Filling in this formula brings us to our answer:

Hence, the answer is about 23%
Answer:
$1440
Step-by-step explanation:
First, find the unit rate by dividing 300 by 5, which equals 60. So, Kendra earns $60 in one day. Then, multiply 60 by 24, which equals 1440. So, Kendra makes $1440 in 24 days. Hope this helped!