Multiply by for to get t alone 9 times four is 36
Answer:
12 oz: $0.35 per oz
16.3 oz: $0.38 per oz
28 oz: $0.30 per oz
64 oz: $0.33 per oz
Which size is the best deal?
28 oz
Step-by-step explanation: it gave me the right answer after.
Answer:
420 miles
Step-by-step explanation:
60 ×7=420
thank
Answer:
1) 9 min 36 sec (9.6min)
2) 15 cm
Step-by-step explanation:
10 cm -->4 min
1 cm --> 0.4 min
24cm --> 9.6 min
15 cm--> 6min
Answer: B. 150
48-5=43
43+7=50
50•3=150