C) Ther is one outliner , indicating an abnormally large number of books were rented out on that day
Answer:
2b+8 is the simplify expression
Since you have to mix all of it together, the whole cocktail is 20+10+15=45.
And the portion that is coconut milk is 15ml. So that means there is 15 out of 45 or 15/45 coconut milk in the cocktail. Then the simpelest form is 1/3.
Tan(40)= x/20 => x= tan(40).20= 16,78
Ok done. Thank to me:>
Answer:
$243.92 for 8 is cheaper
Step-by-step explanation:
To find the unit price for the 6 shirts you would do 188.94 divided by 6.
To find the unit price for the 8 shirts you would do 243.92 divided by 8
for 6 shirts it's: $31.49/shirt
for 8 shirts it's: $30.49/shirt