1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Otrada [13]
3 years ago
7

HELPP

Mathematics
2 answers:
Paha777 [63]3 years ago
7 0

I'm pretty sure the answer is B (-5,-1).

Diano4ka-milaya [45]3 years ago
5 0

Answer:

B i think

Step-by-step explanation:

You might be interested in
PLEASE HELP THIS WILL GIVE 50 POINT AND BRAINLIEST!!!!!!
KatRina [158]

Answer:

the asnswer is -67463 to the power of 4

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Lea and Marie are washing all the windows in their house. It would take Lea 80 minutes to wash the windows by herself, and it wo
valentina_108 [34]
The number of windows is the missing value. <span />
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
A hot air balloon rose between 1 and 1 feet each second. Which is the best
Ne4ueva [31]

Answer:

i think the best estimate is answer b

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Ben and Alyssa play a game in which they earn the same number of points for each goal and lose the same number of points for eac
Nadya [2.5K]

Answer:

Each goal gives 5 points and a penalty costs 7 points.

Step-by-step explanation:

Let a penalty cost = x points

And a goal gives = y points

Ben makes 7 goals and 2 penalties ending the game with 21 points,

7y - 2x = 21 --------(1)

Alyssa makes 10 goals and 8 penalties ending the game with (-6) points,

10y - 8x = -6

5y - 4x = -3 --------(2)

Equation (1) multiplied by 2, then subtracted from equation (2),

(5y - 4x) - 2(7y - 2x) = -3 - 2(21)

5y - 4x - 14y + 4x = -3 - 42

-9y = -45

y = 5

From equation (1)

7(5) - 2x = 21

35 - 2x = 21

2x = 35 - 21

2x = 14

x = 7

Therefore, each goal gives 5 points and a penalty costs 7 points.

5 0
2 years ago
A teacher is organizing her school supllies. she noticed that for every 2 pencils she has 7 pens. If she has 35 pens how many pe
Liula [17]

Answer:

10

Step-by-step explanation:

because 7÷35 =5 but that would be for only one pencil so if u multiply that 5×2 it would be 10 pencils

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Question Middle School Mathematics 5 3 pts Avatar of Grace77 All three trains just arrived at the station. When will they next a
    6·1 answer
  • Mr. Morgan has five daughters. They were all born the number of years apart as the youngest daughter is old. The oldest daughter
    6·2 answers
  • ivy has 10 packs of cup for her holiday party. a pack of medium cups costs 1.80 and a pack of large cups costs 2.40 she paid a t
    13·2 answers
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%7B3%7D%5E%7Bb%7D%20%20%3D%2017" id="TexFormula1" title=" {3}^{b} = 17" alt=" {3}^{b} = 1
    13·1 answer
  • $2,200 people enter an amusement park every hour. How long will it take for 6,600 people to enter the park ?
    9·2 answers
  • What is 7 copies of 1/10
    5·2 answers
  • A.SSE.A Carlos borrowed $26,000 for a car for 5 years at an APR of 5.25%. What will his monthly payment be? *
    12·1 answer
  • The price of an ice cream cone is $2.75. You buy one for yourself and another for your little brother. How much sales tax will y
    12·1 answer
  • Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $380 for 18 ft2
    10·1 answer
  • What number goes in the box?<br> 326 -<br> = 116<br> A 210<br> B 211<br> C 209<br> D 442
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!