Answer:1193 calories
Step-by-step explanation:
First you divide 8351 by 7 since there are 7 days in a week. You get 1193
Answer:
The price of ribbon is $0.63 per meter.
Step-by-step explanation:
It is given that:
Cost of 3 meter ribbon = $1.89
Unit price per meter = 
Unit price per meter = $0.63 per meter
Therefore,
The price of ribbon is $0.63 per meter.
Answer:
3x + x + 3x + x = 360
8x = 360
x = 45
3(45)= 135
Step-by-step explanation:
Answer:
The eight people to march in a sportsmanship parade.
Step-by-step explanation: