1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natali 33 [55]
3 years ago
14

Please help fast I will give branliest to the correct answer ‼️

Mathematics
2 answers:
STALIN [3.7K]3 years ago
6 0

Answer:

The answer is c

4 multiples : 4 8 12 16 20 24 28 32 36 40 44 48

6 multiples: 6 12 18 24 30 36 42 48

what they dont have in comman 4,8,16,20,28, 32,40,44,

Rudiy273 years ago
5 0

Answer:

Sub to SZ Lexrn if that does not show search up shiyo on vr and first vid is them please help out , thx bye . If you do it cmt and ill make a post for yall for 100 points

Step-by-step explanation:

Please, srry for sp

You might be interested in
A law firm is going to designate associates and partners to a big new case. The daily rate charged to the client for each associ
Semenov [28]

Answer:

$8700

Step-by-step explanation:

Associates cost $800 each, you have 9 associates, so multiply 800 by 9 which gives you: $800x 9= $7200.

Partners cost $1500 each, you have 4 partners, so multiply 1500 by 4 which gives you: $1500x 4=$6000.

Then add the two together like this: $7200+$1500= $8700.

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Apples are on sale for 5 for $3, how much does one apple cost?
evablogger [386]
The cost of one apple is I think $1.68
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
5 steps of writing the equation of a line
likoan [24]
Step 1: begin by writing the formula for slope intercept form
step2: substitute the given slope for X
step3: use the order pair you given (x,y) and substitute these values for the variables x and y in the equation
step4: solve for y ( y-intercept of the graph)
step5: rewrite the original equation in step 1 substituting the slope for x and the y-intercept for y
3 0
3 years ago
Add and Simplify 9/16 1/2
taurus [48]
9/16+1/2 is the same thing as  9/16 + 8/16 so lets use that. and that =17/16 which when simplified is = 1 1/16
Hope it helps!
5 0
3 years ago
A container has 27/8 pounds of flour.
liq [111]

Answer:

18 people are in his class.

Step-by-step explanation:

27/8 / 3/16

27/8*16/3

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Professor Stache awarded 500 certificates, some for math, and some for science. Girls won 2/3 of the math certificates and 1/2 o
    12·1 answer
  • 35 people out of the 250 to whom the offer was made refused it. What percent refused it ?
    8·2 answers
  • Help ????????!???????????!???????
    6·1 answer
  • What is the opposite of the opposite of negative nine?​
    8·2 answers
  • Given the diagram below, which pair of
    8·1 answer
  • What is the area of a rectangle with side lengths of 1/2 and 2/3
    13·1 answer
  • Pleaseee! i really need help with 9-11.
    11·1 answer
  • (24 ÷ 3 - 2) × 4 [points n brainliest]
    7·1 answer
  • Factorise the quadratic expression <br>pls help me I'll give brainliest <br>x²+8x-48​
    5·1 answer
  • PLEASE HELP a three dight number has one more ten than it has hundreds, and it also has one more than twice as many units as ten
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!