1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andrei [34K]
3 years ago
12

PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
andrezito [222]3 years ago
4 0

Answer:

1) $160

2) 20 girls

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

You might be interested in
Identify the conditionals and truth values implied by the following biconditional. Select all that apply.
mina [271]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Alan, Bianca, and Charles are counting in turn. Alan says "one," Bianca says "two," and Charles says "three." Then it's Alan's t
timama [110]
Bianca would say fifty nine
8 0
3 years ago
13 POINTS!!!!!
Valentin [98]

Answer:

The graph of function f of x equals log base 5

So yes , D

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is a simple way to tell that −314 is not the slope of this graph?
MA_775_DIABLO [31]

Answer:

the slope should be going from top left to bottom right not bottom left to top right

7 0
3 years ago
A few quick math questions please help 100 points
olga55 [171]

Answer:

1) B 2) A 3) B 4) A 5) D

Step-by-step explanation:

I did all this mentally, so if you needed work im sorry ;-;

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A vehicle travels 250 feet every three seconds find the value of the ratio the unit rate and the constant of proportionality how
    14·1 answer
  • A roped-off area of width x is created around a 30- by 10-foot rectangular museum display of Native American artifacts. The comb
    9·1 answer
  • 1y-6x=-3 <br><br> What is the answer?
    6·2 answers
  • Find the difference. k k2 − 9k + 20 − 5 k2 − 9k + 20
    8·1 answer
  • Find the equation of the line which passes through to (2,-1) and slope is 3
    12·1 answer
  • Find the slope using the<br>two points (9, 3) and (15, -1)​
    6·1 answer
  • Please answer this question
    14·1 answer
  • If a 16 ounce box of pasta costs $1.39, what is the unit price?
    9·1 answer
  • Simplify (6.7w+2)+(4.3-8.2)
    8·1 answer
  • Mrs MacGregor took a personal loan of ($)8000 over three years. She repaid ($)325 per
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!