1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anika [276]
3 years ago
15

During second period Jeff completed a grammar worksheet , of the 76 question , Jeff got 25% right , how many questions did Jeff

get right ?
Mathematics
1 answer:
lana [24]3 years ago
7 0
I believe the answer is 19
You might be interested in
Write the equation of the line that passes through (–1, 5) and has a slope of 3 in point-slope form.
Mama L [17]

The point-slope form:

y-y_1=m(x-x_1)

We have:

(-1,\ 5)\to x_1=-1,\ y_1=5\\m=3

Substitute:

y-5=3(x-(-1))\\\\y-5=3(x+1)

Answer: C. y - 5 = 3(x + 1)

5 0
3 years ago
FASTTT B4 MY TEACHER THINKS IM AN IDIOT
spin [16.1K]
36

a= 1/2 b x h
= 5cm x 72cm
= 360cm
7 0
3 years ago
A over b is in parentheses with the exponent -4 on the outside then there's another set of parentheses and on the outside of tho
JulijaS [17]

Answer:

1

Step-by-step explanation:

(((a/b)^(-4))^0)=

((b/a)^4)^0)=

((b^4)/(a^4))^0=

1

(ANYTHING to the power of 0 is equal to 1)

7 0
3 years ago
What is the ratio for
sweet [91]

Answer:

12/13

Step-by-step explanation:

By definition, for a right triangle with an internal angle X

sin X = length of opposite side / length of hypotenuse

in this case,

for angle F, the opposite side = GH and the hypotenuse is HF

hence

sin F = GH / HF = 12/13

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Simplify 2 to the 5 power to the fourth power over 3 to the second power
melisa1 [442]
I'm assuming you mean 2^(5)(4/3)(2). 
So multiplying all of the powers together yields 2^(40/3)
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the value of x that makes each equation true.
    6·1 answer
  • Help pleasee I don’t get it
    5·1 answer
  • How do you know the correct order in which to evaluate algebraic expressions
    10·2 answers
  • You are making cookies for a large party and need to triple the recipe. (You do this
    13·1 answer
  • Homeroom 101 and homeroom 102 share a hallway bulletin board. if home room 101 uses 3/5 of their half of display artwork what fr
    8·1 answer
  • Please help me !!!!!!
    12·1 answer
  • The cost of 7 scarves is $75.25. What is the unit price?<br> The unit price is $<br> per scarf.
    10·2 answers
  • One angle of a triangle measures 10 degrees more than the second. The measure of the third angle is twice the sum of the measure
    13·1 answer
  • If two equations are the same at two different points, what can be said about the two equations?
    11·1 answer
  • Which describes the correct way to convert minutes to hours?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!