Answer:
B) -19
Step-by-step explanation:
-7 + 2x = -45
+7 +7
2x = -38
/2 /2
x = -19
Answer:24
Step-by-step explanation:
Answer:
4.5 I hope I was not to late
Answer:
The unit rate is $8.89 /ft².
Step-by-step explanation:
Given:
$160 for 18ft².
So, by dividing with 18
we get
.
Now, round to nearest hundredth for $8.888 is $8.89.
Therefore, the unit rate is $8.89 /ft².