Answer: 13 1/8
Explanation: since he cut two pieces and each piece is 4 1/4 you’re going to add 4 1/4 to 4 1/2 which makes it two pieces and the sum would be 8 1/2 then you’re going to 8 1/2 from the original length, 21 5/8 which is going to leave you with the remaining length being 13 1/8.
Hope it helps:)
Answer:
$2.16 per pound
Step-by-step explanation:
First, you would need to divide the price by the amount
$12.96 / 6 lbs = $2.16 per pound
That is the unit price
Answer:
A
Step-by-step explanation:
I don't think either is right
I think it should be
44-7=x
So 44 - 7 = 37
X =37