Answer:
01:55:55
Step-by-step explanation:
1 horas 55 minutos 55 segundos
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.
Answer:
14
20
18
24
Step-by-step explanation:
36 = 6 x 6
16 = 4 x 4
25 = 5 x 5
All others are not square
If you divide the price (10.80) by the weight (7lbs) you would get 1.54 per lbs
Answer:
x ≤ 3
Step-by-step explanation:
11
x
−
20
≤
13
Step 1: Add 20 to both sides.
11
x
−
20
+
20
≤
13
+
20
11
x
≤
33
Step 2: Divide both sides by 11.
11
x
11
≤
33
11