1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
crimeas [40]
4 years ago
10

The yearbook editor wants each page of the Activities section of the yearbook to have the

Mathematics
1 answer:
Vikentia [17]4 years ago
7 0

Answer:

13

Step-by-step explanation:

since gcd(26, 39) = 13

You might be interested in
Which of the following describes the graph of a linear function?
Aliun [14]
I'm not to sure maybe b ?
6 0
3 years ago
Which equation does the graph below represent <br> !!!NEED HELP ASAP!!!
ella [17]

Answer:

im pretty sure its -4

Step-by-step explanation:

you cant really hold me to it but its -1/4 or -4

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A
Tanzania [10]

Answer:

$45.50

Step-by-step explanation:

1. $65.00 ÷ 100 = 0.65

2. 0.65 x 30 = $19.50

3. $65.00 - $19.50 = $45.50

4 0
2 years ago
What is 7 2/3 + 8 5/6
Archy [21]
7 2/3 + 8 5/6 =  16 1/2 ( or 32/2 )
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Evaluate the expression when a = 4, b=8 and c=12 4(a+b)-c<br>​
a_sh-v [17]

Answer:

36

Step-by-step explanation:

4(a+b)-c

4(4)+4(8)=16+32-12

48-12=36

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the expanded for for 4,408,730
    14·1 answer
  • I can't remember on how to figure out the answer.. Please help.
    11·2 answers
  • What is surface area of a cube with 4 cm 3 cm 2 cm
    12·2 answers
  • Mary's car can go 24 miles on one gallon of gasoline. However , her gas mileage can vary by 2 miles per gallon depending on wher
    11·1 answer
  • HALP<br> Solve: |y + 8| ≥ 3
    10·2 answers
  • 2/15 as a whole number
    14·2 answers
  • Calculate the unit rate: $19.20 for 6 feet of ribbon
    7·2 answers
  • (see image for question)
    7·1 answer
  • Can someone please help with this problem?
    5·2 answers
  • Help this has to be don today or my grade on it will be a 60
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!