1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bad White [126]
3 years ago
5

Which of these scales are equivalent to 3cm to 4 km

Mathematics
1 answer:
sergij07 [2.7K]3 years ago
5 0

Answer:

You need to add more context to the question. I cannot answer it without knowing what "These scales" are.

You might be interested in
Help fast I’m giving 20 points’ The number of bacteria in a petri dish is 42 and is tripling every month
N76 [4]

Answer:

3402

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
8. Write an inverse variation equation relating x and y when x = 18 and y = 4.5. (64) help pliz​
mr Goodwill [35]

Answer:

answer are

a.k=13.5;13.5y=x

b.k=1.5;y=1.5x

c.k=1.5;y=1.5/x

d.k=13.5;xy=13.5

3 0
3 years ago
98464 rounded to the nearest ten thousand?​
dusya [7]

Answer:

100000

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the perimeter of each figure?
Levart [38]
11- 59.1. Got the Answer for #11, but for #12 you lowkey should just use any type of calculator for that shape
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The table shows how much money Edguardo earns as a golf coach. He charges a flat fee of $38, plus $22 per hour. Complete the tab
Tomtit [17]
1 hour: $60
2 hours: $82
3 hours: $104
4 hours: $126
8 hours: $214
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Gordon recently started jogging. Last week he jogged for 15 minutes. Starting this week, he decided to add 2 minutes to his jog
    12·1 answer
  • A balloon is released from the top of a platform that is 50 meters tall. The balloon rises at the rate of 4 meters per second. w
    5·1 answer
  • I need help with one 1+16=14+2 is this true or false
    5·2 answers
  • -2x+3=-2x+5 how do you solve for x
    10·1 answer
  • A package of 3 pairs of insulated socks costs ​$16.47. What is the unit price of the pairs of socks​?
    6·2 answers
  • The data set shows fuel efficiencies, in miles per gallon, of the vehicles featured in a car buying guide.
    6·1 answer
  • I dont have anything to say..
    12·2 answers
  • Plssssss let me know it will help a lot
    14·1 answer
  • Write the expression for two third of x added to 5​
    7·1 answer
  • The length of the minute hand of a clock is 14 cm. The area swept by the minute hand in 15 minutes is
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!