Answer:
1.80 times 3.9
Step-by-step explanation:
to find the total cost of grapes, you need to multiply 1.80 and 3.9, which is $7.02.
Answer:
Step-by-step explanation:
<u>Given equation:</u>
.
.
<u>Your answer will be Option D.</u>
Answer:
$0.96
Step-by-step explanation:
To find the unit price is to find the price of 1 meter.
9m = $8.64
1 m = 8.64 ÷ 9 = $0.96
Answer:1.03125 meter
Step-by-step explanation:
Velocity =330 meter per second
Frequency =320 Hertz
wavelength=velocity ➗ frequency
Wavelength=330 ➗ 320
Wavelength=1.03125 meter
For half a year Kyle's phone bill would come up to be $170