1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bearhunter [10]
3 years ago
14

Using the figure below, determine the value of x.

Mathematics
2 answers:
Bad White [126]3 years ago
4 0

I'm relatively sure that it is 9 but idk rly. Hope this helps!

exis [7]3 years ago
4 0
The answer is c is the answer you need
You might be interested in
HELP PLEASE
Free_Kalibri [48]

D.The puppy gains approximately 0.25 pound each week.

<u>x = no. of weeks</u> in f(x) = 0.25x + 1.2

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 3-kilogram bag of oranges costs $9.87. What is the unit price?
mixer [17]

Answer:

3.29

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Why was I wrong why is this right
shutvik [7]

Answer:

Idk?

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Given the two half-reactions, what must be done in the next step before the reaction can be balanced? First: upper A u superscri
kenny6666 [7]

In the first reaction, Gold (Au) gets 3 electrons and became Gold. In the second reaction, Iodine (I) loses 2 electrons and became Iodine.

<h3>What are cations and anions?</h3>

When the atom loses the election then it is called a cation and when it gains the electron is called an anion.

Two reactions are given.

First reaction;

Au³⁺ + 3e⁻ ⇒ Au

In the first reaction, Gold (Au) gets 3 electrons and became Gold.

Second reaction;

2I⁻ ⇒ I₂ + 2e⁻

In the second reaction, Iodine (I) loses 2 electrons and became Iodine.

More about the cation and the anion link is given below.

brainly.com/question/1659592

8 0
2 years ago
Need help !!!!!!!! #6
kati45 [8]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Who knows the answer to the rest of this?
    11·1 answer
  • Tim is a first grader and reads 33 words per minute. assuming he maintains the same rate, use the double number line to find how
    5·1 answer
  • What would the parabola look like if there was a complex solution?
    7·1 answer
  • Each year at a college, there is a tradition of having a hoop rolling competition.
    11·2 answers
  • Solve for x: (2x+6)^2+32=42
    13·1 answer
  • Circle Y has a radius of 22 meters and
    13·2 answers
  • Sandra has a bag of animal cookies. The bag contains the cookies below. What is the probability that Sandra chooses a tiger cook
    8·1 answer
  • If correct I’ll give brainlest pls help
    5·1 answer
  • Can you please help me with the question.
    9·1 answer
  • I need to write an inequality that represents the fact that while making my product i can’t exceed the spending limitmy spending
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!