Double means times 2.
Product means multiplication.
So the answer is 2(4*7)
9.24 / (5.5 * 6) = 9.24 / 33 = 0.28 per oz
4.68 / (6.5 * 3) = 4.68 / 19.5 = 0.24 per oz
4.48 / (3.5 * 4) = 4.48 / 14 = 0.32 per oz
so the lowest cost is the 6.5 oz tuna in packs of 3 cans for 4.68
(y-14)(y+14). You just square root 196
Answer:
6 ugly
Step-by-step explanation:
6 x 3 equals 18